loader image

COSS

توصیه مفید برای دورکاری ترویس III

دورکاری چندین مزیت دارد، از جمله: افزایش بهره‌وری کاری، کاهش سطح استرس، تأثیرات مثب روی محیط زیست، و غیره[1] با این حال، دورکاری نیاز به پیروی از برخی الزامات مربوطه دارد چرا که کار در خانه مانند کار در اداره نیست. در اینجا 3 توصیه مفید ما برای دورکاری را مشاهده می‌کنید.

 

1.     زندگی حرفه‌ای خود را از زندگی شخصیتان جدا کنید

دورکاری می‌تواند به سرعت مرز بین کار و زندگی شخصیتان را از بین ببرد. تعیین محدودیت‌های زمانی و مکانی برای جلوگیری از این موضوع ضروری است.

·       برنامه‌های کاری خود را مشخص و رعایت کنید و آنها را اعلام نمایید.

در حقیقت، دورکاری بیشتر به معنای کار در خانه در کنار فرزندان یا همسرتان است. بنابراین قابل درک است که برای ترتیب دادن چای بعد از ظهر یا انجام وظایف روزانه خود نتوانید بین ساعت 4 تا 5 بعد از ظهر در دسترس باشید. در این صورت، به مدیر یا تیم خود بگویید که در این باز زمانی در دسترس نخواهید بود و بعد از این زمان یا صبح زود فردا در دسترس خواهید بود.

در هر صورت، ساعت‌ها و روزهایی را برای دورکاری تعیین کنید و آن را اعلام نمایید تا همه بدانند چه زمانی در دسترس هستید.

·       تا حد امکان فضای کاری خود را مشخص کنید

برای مشخص کردن فضای کاری خود، یک میز یا یک میز کار در خانه پیدا کنید. در واقع، اگر رایانه شما روی میز اتاق نشیمن یا اتاق ناهار خوری قرار داشته و روشن باشد، این احتمال وجود دارد که شما در تمام ساعات مشغول به کار باشید. در صورتی که دورکاری با گذشت زمان به طول انجامد، از مدیر یا شرکت خود بخواهید وسایل لازم برای کار از راه دور (رایانه، ابزار ویدئو کنفرانس، بیمه و غیره) را در اختیار شما قرار دهد و شرایط دورکاری خود را تا به منظور پرهیز از هرگونه خطرات شغلی (با توافق فردی یا جمعی)، به صورت قرارداد رسمی درآورید.   

·       چارچوبی با اطرافیان خود تعیین کنید

برای اینکه به طور مداوم دچار آشفتگی نشوید، مهم است که چارچوبی با اطرافیان خود تنظیم کنید و به آنها بفهمانید که اگرچه در خانه می‌مانید، اما در واقع مشغول به کار هستید. بنابراین، با آرامش و به طور مشخص برای آنها توضیح دهید که نباید مزاحم شما شوند.

 

2.     با مخاطبین خود در تماس باشید

کار از راه دور اغلب نوعی احساس آزادی ایجاد می‌کند: بدون رفت و آمد خسته‌کننده، سرعت تحمیل‌شده توسط شرکت، نظم زیر ذره‌بین… اما مراقب باشید خودتان را جدا نکنید. سعی کنید حداقل دو بار در روز با همکاران خود ارتباط داشته باشید:

        به جای ارسال ایمیل، یک تماس تلفنی برقرار کنید،

        روزانه یا هر دو روز یک بار با مدیر خود گفتگو داشته باشید.

        استراحت قهوه خود را به طور مجازی سازماندهی کنید.

        به طور مرتب از مخاطبان خود درخواست بازخورد کنید.

 

3.     کارایی شخصی خود را حفظ کنید

کار از راه دور، در صورت انجام درست، باعث افزایش بهره‌وری کاری می‌شود. این یک واقعیت اثبات شده است. مطابق نظرسنجی انجام‌شده به وسیله مرکز رصد کار از راه دور در سال 2012: 77 درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی بر این باورند كه كار از راه دور باعث افزایش بهره‌وری آنها می‌شود. یک مطالعه نسبتاً مشهور دیگر که در سال 2015 توسط یک استاد دانشگاه استنفورد در یک آژانس مسافرتی چینی با بیش از 16000 کارمند انجام شد[2]، نشان داد که کار از راه دور می‌تواند غیبت را کاهش داده و بهره‌وری کارمندان را بیش از 13 درصد افزایش دهد. اما برای رسیدن به این هدف، شما باید بدانید که چگونه زمان کاری خود را مدیریت کنید. معنای آن این است که وقت بگذارید و برای کار خود برنامه‌ریزی کنید.

برای مدیریت بهتر زمان و برنامه‌تان

        در عین تلاش برای تعیین ساعات مشخصی برای دورکاری، یک روال مشخص برای خودتان اتخاذ کنید.

        بیاموزید که چگونه امور فوری و مهم را مدیریت کنید: هنگام دورکاری، اغلب سعی می‌کنیم در اسرع وقت به درخواست‌ها پاسخ دهیم: تماس‌ها، ایمیل‌ها، پیام‌ها، و … برای نشان دادن اینکه ما در حال کار هستیم. جدا از پیام‌ها یا تماس‌های اضطراری، برای جلوگیری از ایجاد وقفه در کارتان، آنچه که بدان مشغول هستید را ادامه دهید و بعداً به درخواست‌ها پاسخ دهید.

        برنامه خود را به روش زیر تهیه کنید:

این روش پیشنهاد می‌کند که برنامه هفتگی خود را با رزرو جاهای خالی برای کارهای خاص برنامه‌ریزی‌شده تنظیم کنید.

در آغاز، میانه و پایان روز 30 دقیقه برای بررسی ایمیل‌های خود قرار می‌دهید.

هر روز ساعت 10 صبح، 30 دقیقه برای جلسه تیمی

هر دوشنبه ساعت 4 بعد از ظهر، به روز رسانی شاخص‌های فعالیت، …

و همین طور سایر موارد

به عنوان یک کارشناس یا مدیر، هر روز 1 ساعت مثلاً از ساعت 4:30 بعد از ظهر تا 5:30 بعد از ظهر را خالی نگه دارید، به نحوی


[1]در سال 2015، زیراکس محاسبه كرد كه كار از راه دور به كارمندانش اجازه می‌دهد 148 میلیون كیلومتر كمتر رانندگی كنند و تولید كربن خود را به میزان 41000 تن كاهش دهند.

.

 

Soft Skills COSS

5feedback.com devient globalcoss.com