loader image

COSS

6 consejos para negociar correctamente

6 نکته برای خوب مذاکره کردن

مذاکره یک هنر ظریف است. در اینجا 6 توصیه کلیدی ما برای تقویت توانایی مذاکره شما ارائه می‌شود.

 خود را برای مذاکره آماده کنید

این گام کلیدی اغلب نادیده گرفته می‌شود. و اغلب نتیجه مذاکره شما را این گام تعیین می‌کند. به منظور آماده شدن برای مذاکره، باید به چهار عنصر مهم توجه نمود: اهداف و طرف‌های مقابلتان را تعیین کنید (آنچه که در طی مذاکره مایل به پذیرفتن آن هستید)، در مورد مشتری خود اطلاعات کسب کنید، استراتژی خود را تعیین و روند را پیش‌بینی کنید.

 گوش کنید، گوش کنید، گوش کنید

تعداد زیادی از فروشندگان با ارائه خود که غالباً زمان زیادی برای آماده کردن آن صرف کرده‌اند با مشتریان خود روبرو می‌شوند. ارائه‌های خود را فراموش کنید، به مشتری خود گوش دهید، از او سوالات باز بپرسید، اطلاعاتی را جمع آوری کنید که بعدا به شما کمک می‌کند، گفته‌های آنها را برای فهم بهتر نیازهایشان به زبان خود بازگو کنید.

 همیشه آماده ترک مذاکره باشید.

اگر بیش از حد به نتیجه مذاکره وابسته باشید و گزینه‌های دیگر یا برنامه جایگزین نداشته باشید، توانایی خود را برای «نه گفتن» از دست خواهید داد. افرادی که با آنها مذاکره می‌کنید، می‌توانند آن را احساس کرده و از بهره ببرند. قبل از ورود به هر مذاکره‌ای باید آمادگی عدم دستیابی به توافق را داشته باشید.

 اهدافی بزرگ انتخاب کنید!

خواسته‌هایتان بزرگ باشد. دقت کنید، منظور از این سخن داشتن خواسته‌های غیرواقعی نیست. فروشنده باید قیمت فروش بالاتری را نسبت به آنچه انتظار دارد دریافت کند پیشنهاد دهد و خریدار قیمت خریدی پایین‌تر از آنچه که قصد دارد پرداخت کند، ارائه می‌دهد. بنابراین، دو طرف می‌توانند در طی مذاکره روی یک نقطه میانی که مناسب هر دو آنها باشد توافق کنند.

 به بحث خود ساختار بدهید

استدلال ساختاریافته تأثیری قوی بر مشتری شما خواهد داشت و شانس موفقیت شما را افزایش می‌دهد. در ابتدا بحث خود را با توجه به نیاز مشتری‌تان انتخاب نمایید، لازم نیست تمام بحث خود را برای مشتری‌ فهرست کنید بلکه انتخاب بخش‌های مهم آن کافی است. سپس روی سفارش و دنباله بحث خود کار کنید به نحوی که بیشترین تأثیر ممکن را داشته باشید. با این کار شما فرصت کمتری برای اعتراضات باقی می‌گذارید.

 هیچ چیز را بدون دریافت چیزی در مقابل آن واگذار نکنید.

مشتری شما همیشه خواهان امتیاز گرفتن است، این بازی او است. اگر شما در مسئله‌ای با او موفقت کردید، در عوض از او چیزی درخواست کنید. به عنوان مثال، «اگر شما 2 مشتری برای من بفرستید، می‌توانم 30 روز دیگر برای پرداخت به شما مهلت بدهم.» همیشه جمله خود را با امتیاز گرفتن از مشتری آغاز کنید، در غیر این صورت او اولین امتیاز را از شما خواهد گرفت. این روش مشتری شما را درگیر خواهد کرد و به شما اجازه می‌دهد چیزی در عوض دریافت کنید.

Soft Skills COSS

5feedback.com devient globalcoss.com